E2FQ-X10F1
E2FQ-X10F1
Manufacturer : Omron Automation and Safety
Series : E2F
Part Status : Active
Sensor Type : Inductive
Sensing Distance : 0.394" (10mm)
Output Type : PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency : 400Hz
Shielding : Shielded
Material - Body : Plastic
Voltage - Supply : 10 V ~ 30 V
Termination Style : Cable Leads
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C
Ingress Protection : IP67
Indicator : LED
Package / Case : Cylinder, Threaded - M30
Availability: 5 in stock