E2FQ-X10D2-6T
E2FQ-X10D2-6T
Manufacturer : Omron Automation and Safety
Series : E2F
Part Status : Active
Sensor Type : Inductive
Sensing Distance : 0.394" (10mm)
Output Type : NPN-NC, 2-Wire
Response Frequency : 300Hz
Shielding : Shielded
Material - Body : Plastic
Voltage - Supply : 10 V ~ 36 V
Termination Style : Connector
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C
Ingress Protection : IP67
Indicator : LED
Package / Case : Cylinder, Threaded - M30
Availability: 100 in stock